Aplikace vyrobené z obilovin, semen a přírodních materiálů. Kreativní práce „Nálepka z cereálií Nášivka z cereálií senior group

Shrnutí lekce o DPI netradiční technikou tvorby nášivek pro děti 5-6 let na téma: "Mourovatá kočka."

Místo výkonu práce: MBÚ DOLC "Raduga", Nižnij Tagil.

Použil jsem obrázek pruhované kočky, protože název studia je „Tabby Cat“ a tato kočka je také logem studia.

Cílová: dělat kočku z pohanky a jáhelných krup

Vzdělávací cíle: naučit děti nekonvenční metody výroby nášivek; naučit se navigovat v letadle.

Vývojové úkoly: rozvíjet jemné motorické dovednosti rukou, tvořivou představivost, studium vlastností různých materiálů, hmatové vjemy, rozvíjet pocit důvěry, vytrvalost;

Vzdělávací úkoly: pěstovat ohleduplný vztah ke zvířatům a přírodě.

Zařízení:

- bílý papír A4

- červený papír A4

- PVA lepidlo

- nůžky

- černá fixa

- štětec (na lepidlo)

- pohanka

- obiloviny z prosa

- nádoba na obiloviny

- lak na vlasy (pro fixaci)
Průběh lekce: Lekci můžete začít vypracováním 2 hádanek o kočce.

Prohnul se v zádech,

Mňoukal. Kdo to?

Sladce natažené -

To je celá záhada.

(Kočka)

I na železné střeše

Chodí tiše, tišeji než myš.

V noci půjde na lov

A jako ve dne vidí všechno.

Často spí a po spánku

Umyje se sama.

(Kočka)

Poté pokračujte v prstové gymnastice a vyzvěte děti, aby prováděly pohyby odpovídající textu:

Kočka má čtyři tlapky - zvedněte a spusťte 4 prsty na obou rukou.

Drápy se mohou poškrábat - prsty se pohybují jako drápy.

Není to jejich obličej, ale jejich tlama - spojte prsty obou rukou a vytvořte kouli, postupně oddělte prsty a spusťte je dolů.

Ocas, knír a mokrý nos - vlnovité pohyby rukou, „nakreslení“ kníru, krouživé pohyby prstem podél špičky nosu.

A samozřejmě uši - třete si uši dlaněmi.

Pouze nahoře - masírujte dva body na temeni hlavy.

Učitel: kluci, než začnete úkol, musíte uhodnout, co máme ve dvou sklenicích na stole? (Děti by měly hmatem hádat, jaký druh obilovin tam je).

Učitel: Co je to za semínka?

Děti: Pohanka a proso

Učitel: Kde rostou?

Děti: Na polích.

Učitel: Co se vyrábí z pohanky a jáhel?

Děti: Lahodná kaše.

Učitel: A dnes si vyrobíme kočku z obilovin.

Podívejme se, jak se provádí technika výroby kočky z obilovin! Děti sledují učitele a krok za krokem s ním opakují.

Fáze práce:

Krok 1. Vezměte výkres (přířez) kočky.

Krok 2. Připravíme si potřebné obiloviny (pohanku a jáhly). Každé dítě by mělo mít sklenici pohanky a jáhel.

Krok 3 Konturu začneme postupně plnit PVA lepidlem poměrně hustě, aby cereálie dobře držely.

Krok 4. Vše, co kočka má, naplníme bílou cereálií.

Krok 5.Černým zrnem (pohankou) plníme vše, co je na naší kočce černé (oči, ústa, nos, uši, pruhy)

Krok 6. Po zaschnutí lepidla opatrně setřete přebytečné zrno.

Krok 7 Vezměte vyříznutou tlamu a přilepte ji na kočku

Krok 8 Když jsou všechny vrstvy suché, nastříkejte lak na vlasy, aby se utěsnil.

Učitel: A teď kluci, podívejte se, kolik koček máme, jak krásné a odlišné se ukázaly. Co můžeme dělat s našimi kočkami?

Děti: Umístěte jej do rámu a vyzdobte si svůj pokoj doma, darujte jej příteli k narozeninám nebo k Novému roku.

Učitel: A teď se stanou přáteli a budou si spolu hrát. Pojďme si také hrát. Nyní se proměníme v kočky a řekneme: MAU, MAU, MAU!!!

Učitel: Dnes se vám všem daří!

Hotové práce jsou vystaveny na výstavě, aby je mohli ukázat rodičům.

Studentské práce

Kreativní hodina:

Aplikace obilovin je zajímavá a vzrušující činnost. Takové zábavné věci můžete dělat nejen ve třídě, ale i doma s celou rodinou. Vytvořená díla lze věnovat jako dárek nebo nechat doma pro doplnění interiéru.

Stažení:


Náhled:

MSI "Krasnoyaruzhsky centrum sociální rehabilitace pro nezletilé"

Sociální rehabilitace

žáků

aplikační prostředky z obilovin

"Barevná zrna"

Kreativní hodina

Zpracoval: učitel

Denisenko Alla Valentinovna

Vesnice Krasnaya Yaruga

Sociální rehabilitace dětí s aplikacemi z obilovin „Vícebarevná zrna“

Motto mistrovské třídy:"Pokud máte trpělivost, dovednosti se dostaví"

Kreativní hodina:

Aplikace obilovin je zajímavá a vzrušující činnost. Tyto zábavné aktivity můžete dělat nejen ve třídě, ale i doma s celou rodinou. Vytvořená díla lze věnovat jako dárek nebo nechat doma pro doplnění interiéru.

Účel : lze použít k výzdobě interiéru dětského pokoje, jako dárek přátelům a známým.

Cílová:

Proveďte s dětmi experiment s cereáliemi, seznamte je s netradiční technikou aplikace s použitím různých cereálií.Vytvořte dílo ze semínek, pohanky a jáhelných krup.

Vzdělávací cíle:

Naučte děti netradiční způsoby výroby nášivek, naučte je navigovat v letadle.


Vývojové úkoly:

R rozvíjet jemnou motoriku, kreativní představivost, studovat vlastnosti různých materiálů, hmatové vjemy, rozvíjet pocit důvěry, vytrvalost.Rozvíjejte přesnost při práci s lepidlem.

Vzdělávací úkoly:

Vzbudit v dětech touhu vytvářet krásné kompozice z různých obilovin a semen, které kombinují různé materiály.

Pěstujte pečlivý přístup ke zvířatům a přírodě.

Materiály pro práci:

- Sklenice na obiloviny, karton, lepidlo PVA, štětce, polotovary „oko a zobák“ pro dalšídekorační práce.

Pohanka, jáhly, semena, červené fazole.

Průběh lekce:

  1. Organizace času

Ahoj holky a kluci. Jsem rád, že nás navštěvujete. Dnes jsme se sešli na kreativní hodince. Než začneme tvořit, pojďme se seznámit a popřát si hodně štěstí v dnešní lekci.

Navrhuji vám hra "Magic Ball"

Děti stojí v kruhu, učitel předá klubko nitě libovolnému dítěti a řekne: „Jmenuji se AV, přeji vám hodně štěstí v dnešní lekci,“ pak dítě řekne své jméno, zopakuje stejná slova a předá je na další, dokud míč nebude v rukou všech.

  1. Předmět zprávy.

Jste rádi kreativní, fantazírujete, vymýšlíte, tvoříte?(odpovědi dětí)

Jsem si jistý, že jste všichni odvážní snílci, ale někteří z vás si to prostě neuvědomují.

Dnes vám představím netradiční techniku ​​nášivky.

V umělecké kreativitě můžete použít materiály, jako jsou listy, skořápky, nitě, různé obiloviny a mnoho dalšího.

Práce s takovými předměty dobře rozvíjí představivost. Tyto aktivity jsou zábavné a zajímavé.

Naše kreativní činnost se nazývá „Barevná zrna“.

Chci vám udělat malou exkurzi, abyste viděli, jakou krásnou práci jsme už kluci a já udělali.

3. Výstava dětských prací.

Ukažte dětem hotovou práci. Děti zkoumají a diskutují o technice zhotovení díla.

Poté děti jdou do místnosti s aktivitami. Posaďte se na připravená místa. Stoly mají vše, co k práci potřebujete. Zní klidná příroda.

  1. Dělat práci.

Příroda je skutečnou zásobárnou nápadů pro kreativitu, kde si každý člověk, kterému není lhostejná krása, přijde na své. Co může být příjemnějšího a ušlechtilejšího než přírodní materiál. Když přijdeme do kontaktu s přírodou, stáváme se laskavějšími. A tato laskavost nám pomáhá tvořit, dává prostor fantazii a kreativitě.

Kluci, doporučuji vám uhodnout hádanku o lesním ptáčkovi, a pak zjistíte, o kom mluvíme.

Sedím na stromě

Dávám pozor na kořist.

A když to uvidím, poletím.

Určitě si to vezmu.

Je tam velká hlava.

poznáváte? jsem sova)

Přesně tak, p O sovách je napsáno mnoho pohádek, básní a písniček.

Učitel předvede dětem prezentaci popřilustrace sovy.Doplněno příběhem.

Sova má velkou hlavu, kterou se může otáčet všemi směry, nemá téměř žádný krk, respektive není vidět kvůli bujnému pestrému opeření, které sovu zachraňuje před zimním chladem.

Zaoblená křídla a široký krátký ocas mu pomáhají tiše létat.

Sova je dravec, který loví pouze v noci. Příroda udělila tomuto ptákovi jednu vlastnost: oči sovy nemají rády jasné denní světlo, a pokud je během dne vytažen z hnízda, bude bezmocný, protože jeho velké oči ve světle prakticky nevidí. Proto přes den spí a nevylézá ze své prohlubně a v noci ve tmě vidí perfektně.

„V noci nad noční mýtinou tiše letí sova. Vyletí myš, zašustí listím, sova ji chytí a vrátí se znovu do prohlubně.“

Kluci, dnes jsme spolupojďme si představit tohoto úžasného ptákaz různých obilovin.

Nejprve vám však doporučuji poslechnout si jeden zajímavý a úžasný příběh, který vám řekne o aplikaci obilovin:

„Jednoho dne se na stole shromáždily zdánlivě nesouvisející předměty: lepidlo, štětce, barvy, tužky, barevný a bílý karton, barevný papír, nůžky.

"Zaměstnanci jsou přátelští - tyto věci jsou nezbytné." Všichni tam leželi a se zájmem se na sebe dívali. Najednou se ale ozval tenký šelestivý hlas, který byl s něčím nespokojený. Byla to krupice.

Vy všichni jste tak potřebné a důležité věci! Pomáháte lidem dělat seriózní práci. A já – jsem potřebná jen proto, aby ze mě udělali kaši, snědli mě a zapomněli na mě. Jak nepříjemné a urážlivé to je! Rozhořčení se ozývalo i z dalších balíčků: pohanka a rýže, jáhly a dokonce semínka dávali uraženým hlasem najevo i svou nespokojenost.

Jak si myslíte, že. Co mohl udělat kreativní člověk?

Rozhodně. Zasahoval do hovoru a snažil se jim vysvětlit, jak jsou dobré a zdravé, a to nejen v kaši. Že s pomocí různých obilovin můžete dělat kresby, krásné, nezapomenutelné aplikace!

Než začneme, pojďme si s vámi trochu pohrát a připravit si ruce na práci.

Prstová gymnastika:

Ach ty Sovushko - sova,

Jsi velká hlava!(vytvarujte ruce do koule)

Seděl jsi na stromě, (roztáhněte prsty a ukažte strom)

Stále otáčela hlavou.(složte ruce do koule a otáčejte)

Spadl do trávy(dejte ruce na kolena)

Skulila se do díry.(kroutit ruce)

  1. Praktická část

Učitelka upozorní děti na to, že každý má na stole talíře s různými cereáliemi, nabídne jim, že si je prohlédnou, na co mají chuť, a upřesní název.

- Chlapi, než začneme s úkolem, podívejme se, jaké cereálie máte na talířích na stole?

(Děti by měly hmatem hádat, jaký druh obilovin tam je).

Dotkněte se pohanky(proso, semena)?

- Kde rostou?(Na polích)

- Co se vyrábí z pohanky, prosa a semínek?(Lahodná kaše, slunečnicový olej)


- Dnes si vyrobíme Sovu z obilovin a semínek a ozdobíme ji červenými fazolemi.

Nyní vám ukážu techniku ​​výroby Sovy z obilovin.

Děti sledují učitele a krok za krokem s ním opakují. Učitel nabízí zobrazení tohoto úžasného ptáka a spolu s mladšími dětmi na základě ilustrace diskutuje o rysech vzhledu sovy: oválné tělo s oválnou hlavou, velké kulaté oči s černými zorničkami, trojúhelníkový zobák , zaoblená křídla, pestré opeření.

Fáze práce:

Během implementace aplikace provádím jednotlivé práce a připomenu další postup práce.

Krok 1. Vezměte výkres (výřez) sovy.

Krok 2. Připravíme si potřebné obiloviny (pohanka, jáhly, slunečnicová semínka, červené fazole).

Každé dítě by mělo mít talíř s pohankou, jáhly a semínky.

Krok 3 Konturu začneme postupně vyplňovat lepidlem PVA, naneste lepidlo poměrně hustě,aby cereálie dobře držely.

Použijeme techniku ​​“Kropení”, vezmeme špetku prosa (další zrnko) a posypeme tento povrch. Pro pohodlí si můžete vzít zápalku a použít ji k úpravě zrna podél obrysu.

Krok 4. Tváře a oči Sovy naplníme žlutým zrnem (proso).


Krok 5. Peří na hlavě a křídlech vyplňte hnědým zrnem (pohankou).

Krok 6. Bříško sovy, předloktí na hlavě a peří na křídlech naplníme semínky.

Krok 7 Přilepte červené fazole na tlapky - drápky.

Krok 8 Po zaschnutí lepidla opatrně nasypte přebytečné cereálie do talíře.

Krok 9 Vezmeme předem připravené „oči a zobák“ a přilepíme je na horní část zadku na hlavě sovy.

Krok 10. Když jsou všechny vrstvy suché, nastříkejte lak na vlasy, aby se utěsnil.

6. Shrnutí lekce

Poté, co všechny děti práci dokončí, si ještě jednou ujasněte, jakého ptáčka jsme vyrobili, jaké obiloviny jsme při práci použili.

Věnujte pozornost sklenicím obilovin.

Podívejte se, jak byly cereálie šťastné a jak se začaly usmívat! Pochopili jejich důležitost a nutnost. Slíbili, že už nikdy nebudou reptat ani si stěžovat! Rád bych zakončil tento úžasný příběh tak dobře.

Učitel si společně s dětmi prohlíží výsledné obrázky. Zjistí, proč byla práce provedena.

(Umístěte do rámu a ozdobte pokoj doma, darujte příteli k narozeninám atd.)

Hotové práce jsou vystaveny na výstavě, aby je mohli ukázat rodičům.

7.Reflexe

Hra "Magic Ball"

Děti stojí v kruhu s míčem v rukou učitele. Děti postupně dostanou míček a sdělí jim, co se naučily dělat, co se jim líbilo, co si zapamatovaly, s jakými obtížemi jste se při této práci setkali?

Tím naše kreativní hodina končí.Dnes se vám všem daří!

Udělejte radost výrobou různých řemesel nejen sobě, ale i svým blízkým. A navíc si to užijete!


MARINA TSYBANOVÁ

V mé skupině děti opravdu milují vše nové a zajímavé. A rozhodl jsem se zkusit s nimi vytvořit výstavu obrazů vyrobených z zádi. Děti byly spokojené, rodiče byli spokojeni.

Dětské cereální nášivka- Toto je další typ řemesel, který nevyžaduje speciální materiály. Díky kombinaci různých typů zádi mohou být obrázky, velmi zajímavá texturou

Jediným negativem je, pokud dítě natírá velmi silné vrstvy lepidla a pak cereálie Velmi zvlhne a lepenka začne hnědnout.

Posloupnost práce:

Chcete-li začít, nejprve nakreslete obrysy dílů na karton. nášivky.

Začneme lepit cereálie v horní části obrázku proč maže díly nášivky lepidlo a nalijte na tuto oblast cereálie.

Necháme trochu zaschnout.

Zbývající nepřilepené setřeste cereálie.

Nalepte na další část obrázku cereálie atd.. d.

Těstoviny lepíme zvlášť, kus po kuse. Postupně se tedy vyplní celý obrázek cereálie. Na různé části můžete nalepit různé barvy. cereálie. Když vše dobře zaschne, ještě jednou setřeste nepřilepené zrna. Obiloviny lze barvit, ale ještě jsem to nezkoušel.

List lepenky

Jednoduchá tužka

Karton s obrysem kresby

K práci se bude hodit pohanka, jáhly, krupice, rýže, hrášek, různá semínka, těstoviny a vše, na co se dá nalepit. Opravdu existuje místo, kde můžete fantazírovat, jak chcete!

Tady je druh práce, kterou máme.



Na listu papíru A4 je nějaká velká kresba. Ideální jsou k tomu omalovánky přiměřené věku. Vhodné i pro maminky a děti. Nejprve musíte použít pouze ty nejjednodušší obrysy: slunce, vázu, rybu, sněhuláka, včelu, květinu, ježka, dům, strom, houbu atd. Pro práci budete potřebovat: PVA lepidlo, karton o velikosti krajinářského listu, talířek, vlhké ubrousky a druhy obilovin vhodné pro složení.

Vhodná je rýže, pohanka, ječmen, slunečnice, tykev, meloun a dýňová semínka, fazole, čočka, kroupy, hrách, krupice, kukuřice atd. Aby aplikace vypadaly živěji, lze cereálie natřít. Nejlepší způsob je nasypat cereálie do vody s naředěným kvašem. Po nějaké době je třeba vodu vypustit a zrna vysušit na papíře nebo utěrce. Rýže se obvykle dobře barví. Vícebarevné cereálie lze skladovat ve sklenicích pro dětskou výživu.

Kreativní řemesla jsou elegantnější, pokud používáte barevný karton. Můžete na něj okamžitě aplikovat kresbu. Nebo aby se vytištěný výkres vytiskl na barevný karton, musí být předem umístěn na karton a obkreslován, pevně přitisknutý na tužku. Poté jej můžete vytisknout na karton. Tato metoda je vhodná pro ty maminky, které pochybují o svých uměleckých schopnostech.
Dále si musíte připravit pracovní prostor: rozprostřete utěrku nebo noviny. Vytištěný nebo nakreslený výkres je třeba předem nalepit na karton lepidlem PVA. Pak vezměte cereálie jedné barvy a nasypte je do malé nádoby nebo talířku. Například jáhly se hodí ke kuřecímu masu, protože jsou žluté.

Aplikace obilovin pro děti ve věku 1,5-3 let

Každou lekci je vhodné začínat hrami prstů. To pomůže natáhnout prsty předem. Pokud je dítě ještě malé, může matka sama rozetřít PVA lepidlo uvnitř formy na kuře pomocí kartáče nebo prstu. Teď ale musíme umožnit malé, aby si proso nasypala rukama přímo na výkres. Zde je potřeba ho naučit setřást přebytečné zrní do misky. Dítě tak již obdrží úspěšný výsledek své práce. Stojí za to se s dítětem radovat a pověsit dílo na nejviditelnější místo v rámu.

Malé detaily lze předem ozdobit fixem: zobák, oči. Malé děti prostě zbožňují dětský folklór. Je třeba je učit pomocí rytmických počítání říkanek, říkanek a říkanek. Například: "Žena sela hrách a žena řekla: "Ach." Maminka může takové básně naučit předem, aby je mohla včas použít v kreativních hodinách.

Další aplikace může být komplikovaná kombinací různých cereálií a těstovin. V tomto případě již dítě lepí některé díly samo a umístí je na správné místo. Jak dítě povyroste, bude umět nanášet lepidlo prstem.

Aplikace obilovin pro děti ve věku 4-7 let

Ve věku 4-5 let, kdy děti již zvládly technologii lepení lepidlem, může být úkol komplikovaný. Maminka může připravit plech tak, že ho potře tenkou vrstvou plastelíny požadovaného pozadí a přitlačí na něj návrh. A samotné dítě vezme cereálie a vloží je přes obrys a naplní je zevnitř. Zde bude dítě potřebovat mnohem více trpělivosti. Abyste své dítě neodradili, neměli byste ho nutit dokončit práci hned, protože předškoláci dokážou udržet pozornost na krátkou dobu. Délka lekcí je 15-20 minut - to je normální.

Aplikace lze navíc kombinovat se studiem okolního světa a písmen. Například při výrobě slona můžete zdůraznit, že slovo „Elephant“ začíná písmenem „C“. Řekněte také, kde sloni žijí, jaké zvuky vydávají, jakou mají barvu atd. Kromě toho dítě ovládá pojmy geometrické tvary, barva, symetrie atd. Zároveň musíte dítě seznámit s různými technikami rozvržení vzoru: řetěz, mozaika do středu, mozaika - „vír“, „rybí kost“.

Ve starším předškolním věku 6-7 let si dítě již bude schopno vytvořit pozadí pomocí plastelíny a zcela jej naplnit obilovinami, aby vytvořilo kompozici. S dítětem se také používají komplikované dějově-tematické aplikace. Například „Ryby v akváriu“, „Květiny na trávníku“. Objemové aplikace - vázy, držáky na tužky - zaberou více času. Chcete-li to provést, musíte si vzít vhodnou sklenici nebo krabici a navrhnout ji nejprve pokrýt plastelínou nahoře. A potom dítě samo fantazíruje, jakými vzory a vzory ozdobit předmět.

O tento typ kreativity se mohou zajímat i školáci a dospělí. Postupně od jednoduchých ke složitým je možné zvládnout umělecké metody přechodu od barvy k barvě za účelem vytvoření krásných obrazů a řemesel.

Aplikace z cereálií pro předškoláky střední skupiny MŠ


Učitel: Belenko Taťána Evgenievna
Popis: Master class je určen pro děti středního a vyššího předškolního věku, dále pro učitele a rodiče.
Účel: nášivka může být použita jako dárkový poukaz
Cílová: Naučte své dítě vyrábět nášivky z různých druhů obilovin.
úkoly:
1. rozvoj jemné motoriky
2. podpora vytrvalosti, přesnosti a tvrdé práce;
3. rozvoj tvořivých schopností a estetického vkusu dětí;

Děti si rády hrají, třídí a nalévají cereálie. Tato činnost může být pro dítě ještě zábavnější, pokud vyrobíte aplikace z cereálií. Tento typ kreativity pomáhá rozvíjet jemné motorické dovednosti prstů. Hotové dílo lze darovat příbuzným a přátelům k narozeninám a svátkům.
Děti od 3 let mohou začít s aplikací z cereálií pod vedením a dohledem rodičů.
Potřebné materiály:
- různé obiloviny (pohanka, jáhly)
barevný karton,
nůžky,
lepidlo,
ubrousek
obrázek motýla




Hra s prsty
Sdíleli jsme pomeranč! (ruce sepjaté, kymácející se)
Je nás mnoho (roztahujeme prsty)
A je sám. (ukaž pouze jeden prst)
Tento plátek je pro ježka (prsty složené v pěst, ohýbejte jeden prst po druhém)
Tento plátek je pro rychlé (ohnout další prst)
Toto je plátek pro kachňata (ohněte další prst)
Toto je plátek pro koťata (ohněte další prst)
Tento plátek je pro bobra (ohněte další prst)
A pro vlka kůra! (dlaně dolů, prsty roztažené)
Je na nás naštvaný, je to katastrofa! (mrskat prstem)
Utečte všemi směry! (napodobujte běhání prsty po stole)
Začněme
1). Nakreslete motýla na karton (můžete vytisknout šablonu motýla).


2.) Naneste lepidlo na tělo motýla (lepidlem nešetřete).
3). Na tělo motýla nasypeme pohanku. Přebytečné lepidlo odstraňte ubrouskem.


4. Naneste lepidlo na tykadla motýla.
5. Aplikujte pohanku na knír.



6. Velkoryse potřete křídla motýla lepidlem.
7. Na plochu ošetřenou lepidlem nasypte jáhly a ubrouskem je jemně přitlačte. Držte to po dobu 1 minuty.

Po zaschnutí lepidla setřeste přebytečná, nepřilepená zrnka z díla.
Náš motýl je připraven.


Ale z mých chlapů vyrostli takoví krásní motýli.